Weblogo

 

REFERENCIE:

DOKUMENTY, ČLÁNKY, VIDEO:

videozona
>> prejsť na videozónu

 

KONTAKT A OTVÁRACIE HODINY:

Rydoz, s.r.o., Jarmočná č.2, Košice

tel.: +421 55 / 62 502 77
fax: + 421 55 / 67 845 00
mobil: 0903 609 973, 0911 609 973
rydoz@rydoz.sk, obchod@rydoz.sk

 

Otváracie hodiny:

Pondelok - Piatok:    7:00h. - 16:00h.

 

 

Murvinyl - produkt

 

Murvinyl je registrovaná obchodná značka pre široký sortiment obkladových profilov z PVC, ktorému bol pridelený certifikát Státní zkušebny č.227 Praha. Murvinyl ponúka kompletné riešenia pre obloženie fasád štítov, ríms alebo odkvapov. So systémom pero-drážka je možné tieto profily ľahko osadiť, pričom poskytujú široké výhody výrobkov PVC-U s neprekonateľnou farebnou škálou.

 

Prednosti unikátneho výrobku:

 

  • Estetický
  • Ľahko montovateľný
  • Minimálna údržba
  • Rôzne odtiene farieb
  • Samozhášací
  • Ľahko spracovateľný
  • Úspora tepelnej energie pri vykurovaní
  • Odolný proti nepriaznivým vplyvom počasia
  • Trvanlivý a ľahký
  • Recyklovateľný

Obklady fasád

1. Príprava

 

Obkladové profily Murvinyl pripevnite na impregnované a proti drevokazným hubám a iným parazitom napustené látky. Minimálne rozmery drevených latiek sú 38 x 25 mm a tieto sú pripevnené k murivu, betónu alebo tesárskej konštrukcii. Pre vyrovnanie nerovností použite vhodné podložky. Rozteč medzi latkami je maximálne 30 cm pre biele a 15 cm pre farebné, fóliové profily.
2. Osadenie, dokončovacie práce
Najskôr pripevnite po obvodu všetky dokončovacie profily (P125) na latky a zasuňte profily jeden do druhého, systém pero a drážka. Pripevňovanie preveďte najlepšie s minimálne 14 mm dlhými a 10,8 mm širokými nerezovými svorkami alebo 27 mm nerezovými klinčekmi s plochou hlavou.
UPOZORNENIE: Vždy ponechajte min. 5 mm škáru medzi obkladom a dokončovacími prvkami. Použitie farieb 0006 a 0008 je možné len za zvláštnych podmienok.
 

Obklady ríms

1. Príprava

Pri renovácii demontujte terajší obklad rímsy, pokiaľ je v zlom stave. Pred osadením nového obloženia skontrolujte nosnú konštrukciu rímsy. Poškodené drevo nahraďte novými impregnovanými dielmi. Drevené látky ošetrite proti drevokazným hubám a pod. (3 x 5 cm) a pripevnite terajšie rímsy zo spodnej strany na strane steny a na spodnej strane po celej dĺžke. Rozteč drevených latiek pre biele profily max. 30 a pre farebné , fóliové profily max. 15 cm.
2. Osadenie
Rímsové profily (napr. P131) vyberte tak, aby vyhovovali výške žľabu. Mali by byť pribíjané nerezovými klincami 27 mm s plochou hlavou alebo prisvorkované zošívačkou s použitím min. 14 mm dlhých nerezových svoriek. Lamely do seba zasunujte systémom pero a drážka (napr. P317) vertikálne alebo horizontálne a pripevnite 27 mm nerezovými klincami alebo min. 14 mm dlhými nerezovými svorkami vo vzdialenosti 30 cm. Farebné profily pribíjajte každých 15 cm.
3. Vetranie
Vetracia mriežka by mala byť osadená každý meter podhľadu odkvapovej rímsy. Pre tento účel môže byť použitá podhľadová vetracia mriežka P113.

 

       

 

 


Odvetrávaný zatepľovací systém

A - podkladové murivo

B - latky s náterom na výšku (6 x 4 cm) s izoláciou, doskami hrubými 6 cm, pozn. polystyrén, sklená vata, odrazová fólia, latky budú prichytené príchytkami so skrutkami, uchytenie latiek - pozdĺžne
C - latky s náterom (2 x 4 cm), prichytené zvisle - tým zaistíme cirkuláciu vzduchu - vetracia vrstva, pozn. látky budú prichytené nerezovými skrutkami 4/40
D - vlastný podhľadový obklad Murvinyl, pozn. obklad bude uchytený nerezovými klinčekmi alebo svorkami

 

 

 

VIAC INFORMÁCIÍ NA: www.deceuninck.com