Weblogo

 

REFERENCIE:

DOKUMENTY, ČLÁNKY, VIDEO:

videozona
>> prejsť na videozónu

 

KONTAKT A OTVÁRACIE HODINY:

Rydoz, s.r.o., Jarmočná č.2, Košice

tel.: +421 55 / 62 502 77
fax: + 421 55 / 67 845 00
mobil: 0903 609 973, 0911 609 973
rydoz@rydoz.sk, obchod@rydoz.sk

 

Otváracie hodiny:

Pondelok - Piatok:    7:00h. - 16:00h.

OBKLADY - EXTERIÉR OBKLADY - INTERIÉR PODLAHY CENNÍK

 


 

 

 

Magic Floor ®

 

Už je tomu 15 rokov, čo vynilové obklady vyrábané touto technológiou začali dobíjať svet. Výrobcom sa podarilo eliminovať všetky nevýhody laminátových podláh (Magicfloor® podlahy majú väčšiu vodotesnosť, odolnosť, dlhšiu životnosť, odolnosť proti klopaniu atď.), preto sa tieto produkty sa stali veľmi rýchlo favoritom v Amerike a pred 5-6 rokmi dobili aj Európu. Ozajstný a perfektný vzhľad zaručujú, že po nenáročnej aplikácii sa podlahy stanú hlavnou dekoráciou vašich miestností taktiež doma, ako aj v kancelárii alebo obchodných priestoroch. Registrovaná značka Magicfloor® zaručuje kvalitu, široký výber a prijateľné ceny pre každého. Dúfame, že v budúcnosti Vás privítame medzi našimi zákazníkmi alebo obchodnými partnermi, ktorých počet neustále rastie.


Čo je Magicfloor ® ?

 

Každý už asi pozná laminátové parkety, o ich presnej výrobe však vieme menej. Podstatou výroby je nosná vrstva z lisovaného dreva, na ktorej je nanesená vrstva umelej hmoty želaného vzoru, ktorá vytvrdne počas ohrievania. Takto sú zapezbečené laminátové parkety proti oderu. Laminátové parkety nelepíme, ale kladieme podľa ich typu. Táto technológia má ale viacero nevýhod. Pretože nosná vrstva je lisované drevo, musíme si dávať pozor, aby sa podlaha nedostala do styku s väčším množstvom vody a aby prostredie nebolo vlhké. Aj preto sa stáva, že po istom čase sú viditelné spoje podlahy, alebo sa podlaha zvlní. Ďaľší problém spočíva v tom, že ak parkety nie sú lepené, medzi laminátovou doskou a podlahou sa vytvorí vzdušná vrstva, a preto parkety klepocú, čo môže byť veľmi nepríjemné a rušivé. Nehovoriac o tom, že ak sa laminátová podlaha poškodí, výmena aj keď len jediného kusu je veľmi náročná práca, neraz sa stáva aj to, že celý priestor musí byť znovu demontovaný.


Prečo je Magicfloor ® obkladacím materiálom budúcnosti?

 

Kanadskí vedci zhrnuli všetky nedostatky laminátových parkiet a vytvorili vynilové obklady - novú generáciu obkladových materiálov. Technológia výroby spočíva v tom, že nosnú drevenú vrstvu nahradili 3-6 vrstvami tenkého vynilového materiálu, dôsledkom čoho sa materiál stal takmer absolútne vodotesným. Na to naniesli vrstvu fotografie vzoru a nakoniec poslednú oderuvzdornú vrstvu. Podlahy sa aplikujú lepením (buď jednoduchým lepidlom zo širokej škály materiálov na PVC, v prípade samolepiacich podláh odstránením ochrannej fólie). Podlahové dosky sa lepia bez spojovacieho materiálu, čo umožňuje veľmi jednoduchú výmenu pri poškodení podlahy. Nieje problém Magicfloor® vymeniť za pár minút, aj keď ide len o jednu dosku. Navyše, pri výrobe podlahy Magicfloor®, základný materiál je ohrievaný vysokými teplotami a ihneď je chladený studenou vodou, čím sa zabráni dilatácii. Z toho vyplíva, že pri aplikovaní stačí vynechať 2-3 mm vedľa steny čo je menej ako pri laminátovej podlahe (1-1,5 cm).